3:59   25 11 2017, субота

Методичний досвід

Методична робота вчителів школи спрямована на зростання педагогiчної культури, що передбачає знання методики викладання предметiв в умовах спецiалiзованої школи з поглибленим вивченням англiйської мови, умiння аналiзувати, прогнозувати, конструювати навчально-виховну роботу.

Невипадково своїми методичними темами колектив вчителів вибрав "Особистiсно-зорiєнтоване навчання та виховання - актуальна проблема сучасної школи" та "Творчiсть вчителя - необхiдна умова сучасного навчального процесу".
Це насамперед наукова дiяльнiсть, пов'язана з оволодiнням теорiєю понять, фактiв, досягнень педагогiчної науки.

ЗАВДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ:

• удосконалення системи роботи структурних пiдроздiлiв методичного комплексу;
  • розробка та впровадження новiтнiх технологiй (зокрема методики та технологiї навчання школярiв рiзного рiвня здiбностей);
  • пiдвищення професiйного рiвня вчителiв;
  • розробка методичних матерiалiв, навчальних програм;
  • вивчення, узагальнення, впровадження кращого педагогiчного досвiду шкiл України та світу.

ПРОБЛЕМИ, НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЄ ШКОЛА:

• Навчання учнiв самостiйному пошуку знань, формування в них творчих умiнь та критичного мислення через утвердження особистiсної педагогiки.
  • Формування громадянської зрiлостi, високих моральних чеснот на iдеях педагогiки толерантностi.
  • Особистiсно-орiєнтоване навчання та виховання - актуальна проблема сучасної школи.
  • Творчiсть вчителя - необхiдна умова сучасного учбового процесу;
  • Розвиток iнтелектуальних здiбностей учнiв у процесi навчання та виховання.
  • Формування в учнiв нацiональної самосвiдомостi, виховання культури, високих моральних якостей.
Методична робота в школi органiзується на основi дiагностування.
Теми, що вибирають вчителi для глибокого iндивiдуального вивчення максимально наближенi до загальношкiльних:

• "Пути развития личности в процессе изучения произведений литературы";
  • "Развитие личности, творческих возможностей учащихся на уроке русской литературы";
  • "Розвиток особистостi при вивченнi ( та аналiзу) поетичних творiв";
  • "Шляхи розвитку логiчного мислення на уроках української мови";
  • "Здiйснення iндивiдуально-особистiсного пiдходу у навчаннi української мови";
  • "Пiдвищення мотивацiї у вивченнi англiйської мови на основi використання пiдстановчих таблиць та нестандартних ситуацiй з метою iндивiдуалiзацiї навчання";
  • "Система оцiнювання знань як шлях пiдвищення творчої активностi учнiв";
  • та iнше.
Найголовнiша традицiя школи - виховання iнтересу до знань. Плекання талантiв, прагнення виявити i розкрити здiбностi кожної дитини, допомогти їй обрати правильний шлях у життi - завдання школи.

Семiнари:

• Педагогiчне спiлкування як ефективний засiб впливу на особистiсть.
  • Диференцiацiя навчання: пошуки оптимального варiанту.
  • Використання засобiв особистiсне зорiєнтованого навчання та iндивiдуального пiдходу до невстигаючих учнiв.

СХЕМА СТРУКТУРИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ

З ПЕДАГОГIЧНИМИ КАДРАМИ ШКОЛИ

Науково-практична конференцiя Педрада Пед. читання
Школа педагогiчної майстерностi МЕТОДРАДА Творчi читання МО